fbpx

Dikenli Tel

Dikenli Tel

Birçok farklı açık alan yapılarının çevresi çeşitli güvenlik yöntemleriyle birlikte kapatılarak güvenlik seviyesi üst düzeylere çıkarılabilir ve akabinde güzel görünümler de kazandırılabilir. Tel örgü sistemleri içerisinde yer alan ve dışarıdan içeriye girmeye çalışan insan, hayvan gibi canlıların canını da yakabilecek seviyede olan dikenli tel kullanımı da yine oldukça yaygındır. Günlük yaşamda mülk sahiplerinin alanlarını daha iyi koruması, çevrelemesi ve kendilerini de daha iyi biçimde rahat ettirmesi için dikenli tel yapılarını kullanmasında oldukça yarar vardır. Dikenli tel yapıları yapı olarak kabloları anımsatmaktadır. Farklı tel yapılarına göre daha uzun biçimde de kullanılmakta olan dikenli tel yapıları arsa, bahçe, tarla başta olmak üzere bu gibi alanların çevresinde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

Geniş kullanım alanını olmasıyla birlikte güvenliği de yüksek seviyede sağlayan dikenli tel yapılarını dışarıdan içeriye girmeye çalışan kişilerin kesmesi ya da aşması oldukça zordur. Bakır ve demir olmak üzere iki farklı hammaddeye sahip dikenli tellerin dayanıklılığı da oldukça yüksektir. Bu tür özellikleri göstermesinden dolayı dikenli tellerin uzun yıllar boyunca kullanılması da mümkündür. Mülk sahipleri kendilerine özgü yapıları daha iyi korumak, neticede güvenliği en iyi biçimde sağlamak ve kişilerin kendilerini de oldukça rahatlatması adına dikenli tel kullanımının oldukça yaygın kullanılması da gerekmektedir.

Dikenli Tel Yapıları Hangi Alanlarda Kullanılır

Çeşitli birçok alanda kullanılmakta olan dikenli tellerin ilk amacı güvenlik seviyesini artırmak ve olası tehlikelerin de önüne geçmektir. Buna göre tarla, bahçe, arazi, tarla, okul bahçelerinin etrafı, site alanlarının etrafı, oyun parklarının etrafı, halı saha gibi yapıların çevreleri gibi yerlerde dikenli tel yapılarına oldukça fazla yer verilmektedir. Dikenli tellerin kullanılmasıyla birlikte ilgili yerlere dışarıdan yabancı kişilerin ya da hayvanların girişi engellenir ve içeriye yönelik olası tehlikelerin önü de kesilir.

Demir ve bakır maddelerinden üretilmekte olan dikenli teller bundan dolayı gerçekçi çözümler üretmekte ve dayanıklılıkları da yüksek olmaktadır. Bundan dolayı da yine kişilerin kendilerini, varsa mamüllerini ve yapılarını koruması da yine mümkündür. Dikenli tellerin batma özelliğinden kaynaklı olarak dışarıdan içeriye girişlerde kişilere acı vereceği için aslında bu tür alanlara girişlerde de dikenli teller cesaret bırakmayacaktır. Hırsızlar başta olmak üzere zararlı kemirgen hayvanların da girişini engelleyecek olan dikenli teller aktif şekilde kullanılarak ilgili alanların güvenliği üst seviyede sağlanabilir.

Bahçe, tarla, arazi, oyun parkları ve buna benzer daha birçok açık alanların çevresinde dikenli tel gibi çeşitli tel örgü sistemleri tercih edileren güvenliğin yüksek seviyelere ulaştırılması mümkündür. Bu gibi yapıların olmadığı alanlara canlılar kolaylıkla giriş yaparak ilgili alandaki mamüllere, çevreye zararlar verebilir.

Dikenli Telin Sunduğu Avantajlar

Tel örgü sistemlerinin en büyük avantajı ilgili yapıların çevresinin yüksek seviyede güvenliğini sağlaması ve olası tehlikeleri de engellemesidir. Nitekim dikenli teller de yine tel örgü sistemleri kapsamınca değerlendirilen ve çok fazla tercih edilen yapılar olup bu amaçlarla kullanılmaya devam edilmektedir. Çeşitli avantajları bulunan bu gibi yapılar genellikle bahçe, arazi, tarla gibi açık alanlara sahip olan yapılarda tercih edilmektedir. Dışarıdan içeriye girişlerde yabancıların girişini engellemesi bu yapıların en büyük avantajları olup her zaman için korunaklı yapıların oluştrulmasında da önemli katkılar sunmaktadır.

Oyun parklarıi bina çevreleri gibi yapılarda da yine değerlendirilen bu gibi yapılar sayesinde dışarıdan içeriye girmeye çalışacak olan hırsızların da engellenmesi sağlanacaktır. Sağlam olması, dayanıklı yapılar sunmasıs ve uzun ömürlü olarak kullanılması da yine bu tür yapıların avantajlarındandır.

Böylesine avantajlara sahip olan ve dayanıklılığıyla dikkat çeken dikenli teller olası tehlikelerin önüne geçilmesi adına önemli yapılardır. Böylesine açık alanlara sahip olan kişiler bu tür yapıları kullanarak ilgili alanların yüksek seviyede güvenliğini sağlayacaktır.

Dikenli Tel Fiyatları Ne Kadar

Dikenli tel yapılarına sahip olmak isteyen kişilerin ilk olarak dikenli tel fiyatları için araştırma yapmasında yarar vardır. Çünkü dikenli tel fiyatları uygulanan firmaya, boyuta ve çeşitli kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Çok dayanıklı ve uzun ömürlü olarak kullanılabilecek olan dikenli tel yapılarının uygun fiyatlı olarak araştırılmasında ve bütçe doğrultusunda elde edilipp iligli alana kurulmasında oldukça yarar vardır.

 

 

 

Devamı

Panel Çit Avantajları

Panel Çitin Avantajları

Korunaklı yapı kazanmak ve yapılarını dışarıdaki etkenlerden koruyarak daha avantajlı duruma geçmek isteyenlerin tel örgü sistemlerini tercih etmesi gerekmektedir. Çünkü tel örgü sistemleri yapıların etrafını çevreleyen ve çok daha fazla güvenli bir ortam sunmayı amaçlayan sistemler olup son derece kullanışlı ve avantajlıdır. Panel çitler de yine tel örgü sistemleri dahilinde yer alıp kişilerin yapılarını daha güvenli hale getirmesi anlamında da çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Bu bağlamda özellikle de panel çitler daha çok arazi, tarla, bahçe gibi yapılarda tercih edilmektedir.

Panel çitin çeşitli avantajları da bulunmaktadır. Buna göre;

 • Güvenli yapılar oluşturması,
 • Dışarıdan ybancı kişilerin girmesini engellemesi,
 • Kedi, köpek gibi hayvanların girişini engellemesi,
 • Dekoratif bir görünüm kazandırması

Bu gibi avantajları sayesinde bahçesi, tarlası ve arazisi olan kişiler çok daha rahat olup kendilerini güvende hissedebilecektir. Bu sayesi sizler de istediğiniz alanlara panel çit sistemi kurdurarak bu gibi avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Tel Örgü Sistemleri

Tel örgü sistemleri günümüzde çok fazla tercih edilen yapılardır. Gerek kurulumu gerekse de kullanımı oldukça kolay olan tel örgü sistemleri kapsamındaki panel çitler de yine çok fazla tercih edilmektedir. Güzel görünümler ortya koyarak güvenli yapıların oluşturulması amacıyla tercih edilen tel örgü sistemlerinin kullanım alanları da oldukça geniş olup insanlar çeşitli yapılarına bu gibi sistemleri kazandırabilmektedir.

Sizler de kendi yapılarınız için bu gibi sistemleri kazandırarak daha rahat olabilir, bahçe, tarla gibi yapılarınızı çeşitli tehlike ve etkenlerden koruyabilirsiniz.

Bahçe Çit Sistemleri

Bahçeler çeşitli ürünlerin yetişmesini sağladığı için çok fazla kişi tarafından uğraş alanı olarak nitelendirilen alanlardır. Bahçelerin etrafındaki etkenler, tehlikeler oldukça fazla olduğu için de yine bahçelerin bahçe sit sistemleri ile çevrilmesi gerekmektedir. Bu sayede dışarıdan içeri gelebilecek her türlü tehlikeli etken de engellenecek olup bahçelerin daha korunaklı bir yapıya bürünmesi de mümkün olacaktır.

Bahçe çit sistemleri kapsamındaki panel çitlerin tercih edilecek olması çeşitli avantajlara sahip olup korunaklı yapılar inşa edilmesi için de oldukça önemlidir. Bu kapsamda sizler de panel çit sistemlerini tercih ederek bu alandaki ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Devamı

Çim Çit Kullanım Alanları

Çim Çit Kullanım Alanları

Dekoratif açısından son derece iyi ve kullanışlı olan çim çitler çeşitli alanlarda kullanılmaktdır. Son derece dayanıklı, ateşe karşı etkili ve özellikle de görünüm açısından çeşitli avantajlara da sahip olan çim çitlerin kullanım alanlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Bina çevreleri,
 • Site çevreleri,
 • Villa çevreleri,
 • Spor sahalarının çevresi,
 • Otel bahçesi çevresi,
 • Arazi çevresi,
 • Bağ çevresi,
 • Yüzme havuzu çevresi,
 • Çöp konteyner dekorasyonları,
 • İşletme çevresi,
 • Oyun parkı çevresi,
 • Okul, kreş çevreleri

Bu gibi alanlarda çok fazla kullanılmakta olan çim çitlerin insanlara çeşitli avantajları da olmaktadır. Daha korunaklı ve güvenli yapılar inşa etmek isteyen kişilerin tel örgü sistemlerini tercih etmesi mümkündür. Tel örgü sistemlerinin üzerine ise yeşil renk başta olmak üzere çeşitli renklere de sahip olabilecek çim çitleri çevrelemesi oldukça ideal bir tercih olacaktır. Çünkü çim çitler sayesinde daha dekoratif görünümler olacak ve yapının iç tarafı da dışarıdan görünmeyecektir. Bu gibi özellikleri sayesinde de yine çim çitleri çok fazla, çeşitli alanlarda kullanılmaya devam etmektedir.

Dekoratif Çim

Dekoratif çim yapısını kazanmak isteyenlerin bu noktada çim çitleri tercih etmesinde yarar vardır. Nitekim bahsettiğimiz üzere çim çitler çeşitli avantajları sunmakta olan ve neticesinde dekoratif görünümler de kazandırarak yapı sahiplerini memnun eden bir görünüme de sahiptir. Bundan dolayı da yine çim çitler son derece kullanışlı olup insanların kendi zevklerini de en iyi derecede yansıttığı yapılardır.

Okul, ev, site, villa, oyun parkı, otopark, kafe, işletme gibi çeşitli iş alanlarında çim çitler fazlasıyla kullanılmaktadır. Bu yapılarda çim çitlere olan ilginin en büyük etkenlerinden biri de dekoratif görünüm kazandırmak içindir. Dekoratif görünümlerinin iyi olması sebebiyle çim çitler birçok alanda tercih edilmektedir.

Çim Çit Fiyatları

Çim çit fiyatları yapılarına, kullanılacak uzunluğuna göre çeşitli firmalara göre de değişiklik göstermektedir. Sizler de istediğiniz yapının çevresindeki tel örgülerin üzerine çim çit yaptırmak için ilk etapta fiyat araştırması yapabilirsiniz. Böylelikle çok daha uygun fiyatlara istediğiniz çim çitlere sahip olabilirsiniz

Devamı
Sohbete başla
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?